• Головна
  • "Це відвага, честь, мужність і талант": у Києві попрощалися з Дмитром Капрановим, - ФОТО, ВІДЕО
10:51, 19 квітня

"Це відвага, честь, мужність і талант": у Києві попрощалися з Дмитром Капрановим, - ФОТО, ВІДЕО

"Це відвага, честь, мужність і талант": у Києві попрощалися з Дмитром Капрановим, - ФОТО, ВІДЕО

У Києві 18 квітня попрощались з українським письменником, публіцистом, видавцем, громадським діячем Дмитром Капрановим. Чин відспівування відбувся у Михайлівському Золотоверхому соборі, куди прийшли сотні українців, аби віддати останню шану померлому.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.

Дмитро Капранов помер вранці 16 квітня на 57-мі році життя. Причиною раптової смерті стали проблеми з серцем.  

Разом з іншими попрощатися з померлим до собору прийшли відомі українці. Тут були літератори, видавці, науковці, актори, політики, медійники. Зокрема, останню шану Дмитру Капранову віддали Петро Порошенко, Василь Шкляр, Євген Нищук, Сашко Лірник, Іван Малкович, Юрій Журавель, Катерина Степанкова, Наталка Діденко, Олег Скрипка, Ахтем Сеїтаблаєв, Дмитро Лазуткін та інші.

"Це відвага, честь, мужність і талант": у Києві попрощалися з Дмитром Капрановим, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Євген Нищук, екс-Міністр культури, нині генеральний директор і художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, громадський діяч, зазначив:

"Ми прощаємося і віддаємо шану нашому сподвижнику, сподвижнику українського слова, української культури, історії - Дмитру Капранову. Ця людина - не просто публіцист, історик, письменник. Це великої енергії українець, який у складні різні брехливі часи завше був в протестному русі проти цієї брехні,  проти різних влад, котрий не боявся котрий завжди писав і говорив правду. І для нас справді є дуже великою втратою цей несподіваний відхід дивовижної людини з великим гумором, іронією і правдою.

Навіть остання наша зустріч в лікарні яка була зовсім нещодавно... Він так іронічно сказав: "Та трішки зробили операцію на серці. Ну нічого, це пройде". На превеликий жаль, це й стало причиною його швидкого відходу. Але його шлях, його роботи, його енергія будуть завше в нашому українському обрамленні".

"Це відвага, честь, мужність і талант": у Києві попрощалися з Дмитром Капрановим, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Літератор і видавець Іван Малкович зауважив:

"Велика втрата, велика рана зяє у сотнях тисяч сердець українських. Тому що...  Дмитро з Віталієм - вони одне ціле, і вони будуть завжди в нашій уяві одним цілим. Вони великий слід лишили і лишатимуть у книговиданні, і у письменницькому ремеслі, і як популяризатори історії. Ці хлопці вміли... вміють... (я не хочу казати у минулому часі) нашу важку історію розповідати легко, так щоб вона нарешті дійшла до всіх, до широкого загалу, щоб вони нарешті її пізнали, знали - хто вони, звідки походять. Вони були талановиті в різних напрямках, за що би не брались. Прекрасні музиканти обидва. Вони могли виступати на великій сцені - вони володіли інструментами, співом.

І там, де вони були, ти знав, що там українська правда. Бо вони завжди були перші і на майданах, і на барикадах, і захищали Київ, - вони були там. Вони такі - це відвага, честь, мужність і талант".

На Байкове кладовище Дмитра Капранова проводжали оплесками.

Брати-близнюки Дмитро та Віталій Капранови народилися в Дубоссарах (Молдова), Їхнє дитинство минуло в Очакові Миколаївської області. Української мови у школі не вивчали. Окрім загальноосвітньої, закінчили ще спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи.

Вищу освіту здобували в Уральському політехнічному інституті (Свердловськ, РФ) та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».

На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Брати Капранови в цей час видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». 

У 1999-му Капранови разом із телеканалом «1+1» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай». 

Написали романи «Приворотне зілля», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки», книгу «Кобзар 2000», видали збірку «Закон Братів Капранових». Крім того, брати написали кілька книжок для дітей, серед яких «Зоряний вуйко». У 2013 році видали 80-сторінкову «Мальовану історію Незалежності України».

У 2015 році брати Капранови були ведучими телепроєкту «Брат за брата» на телеканалі ZIK. Співпрацю з телеканалом розірвали після призначення креативною продюсеркою Наталії Влащенко.

У 2019 році брати Капранови створили свій ютуб-канал «імені Т. Г. Шевченка», на якому розповідають про історію України. 

Відразу після повномасштабного вторгнення, у 2022 році, брати Капранови брали участь в обороні Києва у складі полку «Азов».

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #дмитроКапранов #прощання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...