• Головна
  • "Стоїмо з усією Україною разом до Перемоги": 10-річчя діяльності Криворізької Ради церков, - ФОТО, ВІДЕО
17:30, 4 травня

"Стоїмо з усією Україною разом до Перемоги": 10-річчя діяльності Криворізької Ради церков, - ФОТО, ВІДЕО

"Стоїмо з усією Україною разом до Перемоги": 10-річчя діяльності Криворізької Ради церков, - ФОТО, ВІДЕО

Криворізька Рада Церков цими днями відзначає 10-річчя свого створення. Початок роботи міжконфесійного органу був покладений у квітні 2014 року. 21 квітня 2014 року на 95-му кварталі у Кривому Розі відбулося Молитовне Віче за участю представників різних конфесій. Таким чином віряни - православні, католики, протестанти продемонстрували єдність перед обличчям загрози державності України, закликавши до єдності усіх криворіжців та проголосивши створення Ради Церков.

Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, 3 травня відбулось засідання Криворізької Ради Церков, на якому її члени згадали історію створення та діяльності Ради. Водночас було окреслено роль та завдання Ради у сьогоденні.

"Десять років тому ситуація насправді була дуже схожа на те, що відбувається зараз: завершилась Революція Гідності, вже була Небесна Сотня і почалося вже тоді, хоча й не називалося так, але по-справжньому повномасштабне вторгнення - адже був анексований Крим, "ДНР", "ЛНР" і ситуація була дуже болюча.

Тому, власне, вперше у Кривому Розі православні, католицькі, протестантські церкви міста об'єдналися, щоб зробити, як мінімум, дві важливі речі. Перше - це продемонструвати приклад єдності у різноманітності, коли суспільство було роздроблено: Майдан - антимайдан, схід і захід, україномовні - російськомовні і таке інше. У цей час ми, абсолютно різні навіть візуально люди - хтось у рясах, хтось у краватках, хтось у джинсах і в коловратках - показали приклад того, що нас набагато більше всього поєднує. 

І друга річ, яку ми мали зробити як християни, як церква - продемонструвати віру, надію і любов; сказати, що, не дивлячись на будь-які агресії, збройні вторгнення, розділення, сонце сходить а після зими приходить весна, після весни - літо. Тобто, що Бог контролює ситуацію і у нас є надія", - зазначив у коментарі нашій кореспондентці співзасновник і секретар криворізької Ради церков Роман Морозов.

"Ми вже тримаємо цю єдність 10 років. І тішимося, що всі пастори, священики не розбіглися, не роз'їхалися після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, але залишилися вірними зі своїми парафіянами, церквами. Залишилися стійкими у демонстрації єдності. Сьогодні всі вони підтримують переселенців, Збройні Сили України, воконують місію капеланства... Разом з тим ми усвідомлюємо, що наша війна духовна, і за силами Російської Федерації стоїть сам диявол. Коли ми читаємо у Біблії, що диявол приходить вкрасти, вбити і погубити, і бачимо, що робить російська федерація - приходить вкрасти, вбити і погубити.  Це дає нам розуміння, що за діями російських військових, путіна, стоїть диявол. Отож наша війна - духовна. Тому ми в молитві так само, як зі зброєю, стоїмо з усією Україною і разом рухаємось до перемоги", - додав він.

"Стоїмо з усією Україною разом до Перемоги": 10-річчя діяльності Криворізької Ради церков, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Фото з Facebook Криворізької Ради церков

Настоятель парафії Святого Миколая чудотворця Української Греко Католицької Церкви Іван Талайло зауважив, що приєднався до Криворізької Ради Церков 8 років тому, після переїзду з окупованої Донеччини до Кривого Рогу.

"Коли я приїхав з окупації до Кривого Рогу, мені було дуже приємно дізнатися, що тут є Рада церков. Бо після окупації була дуже і дуже потрібною така єдність, підтримка... І весь цей час ми у складі Ради церков брали участь у молитовних віче, молитовних конференціях у інших заходах, які покликані поєднувати нас. Це важливо, щоб розуміти, що ми всі різні, так само як у Раді церков - дуже різні конфесії. Але ми маємо набагато більше спільного, аніж того, що  нас роз'єднує. Тому наша діяльність усі ці роки спрямована на те, щоби об'єднувати людей, щоб пояснювати їм, що наш ворог - і у духовному плані і у державному - дуже сильно працює над тим, щоб нас поділити, щоб ми між собою сварилися.

... Надіюся, що ми зможемо у майбутньому зробити ще більше, ніж ми зробили. Бо направду зараз дуже важкий час, але дуже важливий час для того, щоби своїм християнським прикладом, нашою Радою церков, показувати, що ми можемо разом об'єднуватися і робити дуже багато спільного - як для Бога, так і для нашої України", - каже отець Іван.

У засіданні Ради церков 3 травня брав участь і священнослужитель Православної Церкви України - капелан військової частини 3011 Національної гвардії України - отець Артемій. Він зауважив, що міжконфесійна єдність та спільні зусилля надто важливі у справі захисту країни від російської агресії. А комунікаційний майданчик, створений Криворізькою Радою церков, дозволяє поліпшити комунікацію між представниками різних релігійних організацій. Утворений формат сприяє прямому спілкуванню, мобільності, відкритості а, відтак, є ефективним.

"Стоїмо з усією Україною разом до Перемоги": 10-річчя діяльності Криворізької Ради церков, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

На фото: 3 травня 2024 року - зустріч представників Криворізької Ради церков

Церква Адвентистів сьомого дня у Кривому Розі налічує 10 громад. Від початку створення Криворізької Ради церков представники цієї церкви, як і інших християнських церков, активно долучені до вирішення завдань, котрі визначає і реалізовує Рада.

"Сьогодні на цьому зібранні духовенства нашого міста, яке об'єднане загальною ідеєю творити добро - заради Христа допомагати людям змінюватись. Тому що ніщо інше так, як Євангеліє, не змінює людину докорінно. Тому ми шукаємо єдності у спільній справі. Фактично шукаємо того, чого шукає й держава і заради чого вона створена - щоби людина могла розвиватися, людина могла мати спілкування на підставі толерантності, любові до ближнього, прийняття ближнього таким, яким він є... І таким чином творити більш потужні спільні проєкти, втілювати спільні ідеї заради загального блага...", - наголошує пастор Церкви Адвентистів сьомого дня Юрій Федоров, який також відзначав 10-літній ювілей Криворізької Ради церков у колі братів - християн.

Представник Римсько Католицької Церкви отець Збігнєв, котрий зараз є настоятелем  костелу Успіння Пресвятої Діви Марії, раніше служив у Нікополі. Він розповів, що там також міжконфесійне спілкування священнослужителів відбувалося у подібному форматі - форматі Ради церков. Тож, приїхавши до Кривого Рогу, він вже мав відповідний досвід. 

"Я маю відчуття, що людина створена для іншої людини, для єдності не лише з Господом, але і з іншою людиною. Це потрібно, щоби відчути взаємну любов, єднання, для спільнодії. Бо людина, яка є самотньою, страждає...", - зазначив отець Збігнєв, додавши, що єдність має бути і в любові до землі, на якій ми всі живемо - до України, до її майбутнього. Він наголосив на важливості спільної діяльності задля майбутнього України та її розвитку. 

На засіданні Криворізької Ради церков традиційно не було представників Української православної церкви, до назви якої українці часом додають "МП" - московський патріархат. Згідно з переліком, складеним Мінкультом, центром управління цих релігійних організацій є російська православна церква. 

Наша кореспондентка поцікавилась у Романа Морозова стосунками Криворізької Ради церков з цією конфесією, чи мали можливість представники УПЦ (МП) долучитися до Ради церков.

Він відповів, що від початку Криворізька Рада церков тримала дистанцію від "московської церкви", оскільки розуміли, що, попри назву - Українська Православна Церква, вона по суті є російською.

"Тому, власне, ми не запрошували їх на погоджувальну раду і вони не підписали декларацію. Разом з тим ми, все-таки, запросили їх у певний момент. Та вони самі відмовилися. Отож ми зі свого боку зробили такий дуже обережний і дуже  безнадій крок назустріч, але вони не пішли на зустріч. Тому, власне, ми стоїмо в двох паралельних реальностях: вони - в абсолютно своїй провладній проросійській парадигмі, ми - у незалежній, горизонтальній, проукраїнській парадигмі. На жаль поки що ми не бачимо суттєвих змін у цьому питанні, тому очікуємо  законодавчого впливу на цю ситуацію. Адже природнім шляхом вона не вирішується", - пояснив співзасновник Криворізької Ради церков.

Водночас він навів приклад змін, котрі відбуваються в нашій країні і у нашому місті після створення відповідної законодавчої бази, а саме: на виконання законів про декомунізацію та деколонізацію здійснено перейменування вулиць, площ - об'єктів топонімії. Таким чином вирішено питання, котре турбувало суспільство. Отож Роман Морозом висловив думку, що так само - через законодавство - має бути вирішено і питання функціонування в Україні релігійних організацій, центр управління яких знаходиться у країні - агресорці.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #радаЦерков
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...